Powrót do normalności?

Przez: company0 Komentarz


Kredyt dla firm transportowych i kredyt dla firm kurierskich

Rządy europejskie z uwagi na coraz większą liczbę zaszczepionych osób łagodzą restrykcje dotyczące podróżowania na ich terytoriach co ma ogromne znaczenie dla gałęzi firm transportowych. Zauważalne jest ożywienie w handlu międzynarodowym, między innymi po wielkości zleceń na przewozy towarów. Wiele przedsiębiorców z branży, dzięki korzystnym kredytom dla firm transportowych, mogło spokojnie utrzymywać płynność finansową, w tych trudnych dla wszystkich czasach. Z uwagi na dotychczasowe zamknięcie branży stacjonarnej sprzedaży detalicznej, duże zapotrzebowanie na usługi miały również firmy kurierskie. Dało się to zauważyć nie tylko dzięki dynamicznej sytuacji na rynku pracy i rosnącym zapotrzebowaniu na pracowników dla firm kurierskich, ale również po ilości zamawianych i dostarczanych przesyłek. Wielu z nich skorzystało z atrakcyjnej oferty preferencyjnych kredytów dla firm kurierskich, dzięki którym, mogli zareagować na bieżąco, na zmieniający się rynek tychże usług. Kredyt dla firm kurierskich i nie tylko charakteryzuje się przede wszystkim szybkością uzyskania, wysoką kwotą, ale również sposobem wyliczania zdolności, a ta opiera się głównie na obrotach firmy, czyli przeciwieństwem tradycyjnej metody, która to bazowała na dochodach netto. Zarówno kredyty dla firm transportowych i kredyty dla firm kurierskich, sprostały oczekiwaniom nie tylko przedsiębiorców, ale i całego rynku, dzięki czemu sektor handlu jak i transportu czy to międzynarodowego czy krajowego, mógł zaspakajać zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju towary.


Uwarunkowania na rynku kredytowym

Z analizy NBP wynika, że w I kwartale 2021 r. Banki łagodniej traktowały gospodarstwa domowe niż przedsiębiorstwa. Wtedy też zaostrzone zostały warunki na jakich udzielane były kredyty dla przedsiębiorców. W II kwartale tego roku Banki wciąż obniżają wymogi kredytowe. Analiza NBP wykazała jak duże jest zapotrzebowanie na kredyty dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Według analityków, sprzedaż w sklepach dzięki poluzowaniu obostrzeń dynamicznie wzrasta. Sklepy branżowe i spożywcze, dzięki skorzystaniu z preferencyjnych kredytów dla przedsiębiorców, choćby w postaci kredytów w rachunku bieżącym, nie musiały martwić się o utrzymanie płynności finansowej oraz zatowarowanie swych półek sklepowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu obrót oferowanymi przez nich towarami odbywał się w sposób płynny.

Kredyt z gwarancją BGK

Oferowane przez nas kredyty dla przedsiębiorców pozwalają nie tylko na poprawę płynności finansowej, ale otwierają możliwości na dowolne inwestycje lub finansowanie działalności bieżącej. Kredyt z gwarancją BGK to obecnie najlepsza forma kredytowania na rynku.

Podobne wpisy

Leave A Comment